Ten serwis wykorzystuje cookies, które są umieszczane w twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia. Więcej w polityce cookies. Zamknij
METAL-GRUNT   

Firma Metal-Grunt została założona w 1984 roku. Założycielem był Andrzej Grunt.

Początkowo była to firma rodzinna, zatrudniająca kilku pracowników, a jej przedmiotem działalności była kooperacja dla Zakładów Starachowickich STAR, JELCZ, jak również dla wojska. Po likwidacji Zakładu STAR firma uzupełniła swój asortyment o produkcję części zamiennych do pojazdów, które były sprzedawane przez sieć hurtowni pod marką Polmozbyt Starachowice.

Z czasem firma zaczęła się dynamicznie rozwijać, zwiększając zatrudnienie do 30 osób. Poszerzyliśmy nasze usługi o branżę spożywczą, prowadząc sieć sklepów firmowych oraz piekarnię z wprowadzonym systemem HACCP. W tym czasie zatrudnienie wzrosło do 50 osób, aby sprostać potrzebom najbardziej wymagających odbiorców.

Po 2000 roku i otwarciu rynku zachodniego na nasze usługi nawiązaliśmy współpracę z firmami: Schmidt, Helveka, Airbus, Stetter, Hartman i wykonywaliśmy dla nich podzespoły montażowe. Współpracujemy z nimi do dnia dzisiejszego, świadcząc usługi serwisowe betoniarni i maszyn do produkcji peletu opałowego oraz elektrowni wiatrowych o małej mocy.

W 2008 roku uruchomiliśmy produkcję mobilnych linii do produkcji peletu o wydajności do 1000 kg/h w zależności od surowca. Wprowadzając na rynek innowacyjne rozwiązanie – kompletną linię do granulacji peletu, umieszczoną na podwoziu naczepy, umożliwiającą transport ciągnikiem siodłowym. Może ona być również wykorzystana do produkcji peletu dla zwierząt i ryb jako karma, jak również peletowania trocin, węgla brunatnego i pyłów produkcyjnych.

W sierpniu 2014 roku firma została przekształcona w Spółkę z o.o., która wraz z partnerami (organizacjami z branży) promuje i wykonuje usługi na rzecz Ochrony Środowiska, OZE. Zajmuje się projektami dotyczącymi obniżania Co2, nowymi rozwiązaniami, ma duże możliwości w zakresie produkcji peletu, produkcji maszyn mobilnych do peletu o różnych wydajnościach, doskonałe, innowacyjne rozwiązania.
Firma realizuje projekty dotyczące energii z wiatru, produkuje, udoskonala rozwiązania, produkuje elektrownie o mocy 1,5 kW do 40 kW (wiatraki dla gospodarstw domowych i nie tylko). W najbliższej przyszłości planujemy rozpocząć produkcję elektrowni o większej mocy (do 100 kW), uwzględniających przepisy i ustawy dotyczące OZE Zajmujemy się również dotacjami z U.E. od A do Z, udzielamy bezpłatnych informacji o możliwościach skorzystania z dotacji.

Dane nowego podmiotu:

Metal-Grunt Sp. z o.o.
KRS: 0000509918 (Sąd Rejonowy w Kielcach X Wydział Gospodarczy)
NIP: UE-PL 6642132083
Kapitał zakładowy: 15.000 zł (wpłacony w całości)
Rachunek bankowy: 53 1020 2674 0000 2102 0129 9882 (PKO Bank Polski S.A.)


Pozycja na rynku zobowiązuje nas do szczególnej dbałości i wyznaczania branżowych standardów. We wrześniu 2014 roku firma otrzymała certyfikat podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia (certyfikat nr 11236, wydany przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego). Mamy doświadczanie oraz kontakty przydatne w pośrednictwie pracy (zatrudnienie, pośrednictwo w poszukiwaniu pracy, leasing pracowniczy) w kraju oraz UE, z nastawieniem na fachowców z praktyką w zawodach technicznych, specjalistów, którzy spełniają oczekiwania wymagających i potrzebujących pracodawców, w zawodach:

- spawacz (wszystkie metody z obsługą robotów włącznie),
- operator CNC (z różnymi sterowaniami, tokarz, frezer, wytaczarz, również konwencjonalne),
- programista CNC oraz wypalarki laserowej,
- operator wózka widłowego,
- kierowca zawodowy (B, C+E, D),
- ślusarz, narzędziowy, zbrojarz, cieśla,
- murarz, płytkarz, monter paneli, specjalista ds. wykończeń,
- malarz konstrukcji, mechanik samochodowy,
- oraz inne zawody techniczne.

Firma jest otwarta na nowe usługi:

  • posiada biuro konstrukcyjne w branży metalowej,
  • zajmuje się branżą budowlaną,
  • tworzeniem i obsługą terenów zielonych,
  • zajmuje się serwisem maszyn i urządzeń wykonanych przez własną firmę i inne firmy.

Naszym celem jest zadowolenie Klientów oraz rozwój nowoczesnych innowacyjnych technologii.

» Wykrawanie blach
» Tłoczenie blach
» Gięcie blach
» Cięcie blach
» Wypalanie blach metodą termiczną
» Wypalanie blach metodą plazmową
» Wypalanie blach metodą laserową
» Spawanie, odpuszczanie-odprężanie
» Piaskowanie
» Malowanie
» Cynkowanie galwaniczne i ogniowe
» Wykonywanie konstrukcji stalowych
» Obróbka skrawaniem
» Wykonywanie narzędzi do wykrawania
» Wykonywanie narzędzi do tłoczenia
» Wykonywanie form wtryskowych
» Detale z tworzyw sztucznych
» Detale z gumy, klejenie taśm
» Balustrady metalowe
» Schody metalowe (stal zwykła/nierdzewna)
» Domy drewniane
» Schody drewniane
» Mobilne maszyny do Pelletu
» Elektrownie wiatrowe kompletne od 1,5 kW do 40 kW produkujemy i montujemy z serwisem
» Dotacje z U. E.  w tym pisanie wniosków, prowadzenie, rozliczenie końcowe  w całym kraju